Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Blog konserwatywny - Kolejna witryna oparta na WordPressie Blog konserwatywny - Kolejna witryna oparta na WordPressie Blog konserwatywny - Kolejna witryna oparta na WordPressie

15.03.2018
czwartek

Standardy wPolityce.pl

15 marca 2018, czwartek,

Portal wPolityce.pl pokazał światu swoje standardy. Po ogłoszeniu przez irlandzką sędzię Aileen Donnelly zamiaru skierowania do Trybunału Sprawiedliwości UE pytania w sprawie dopuszczalności ekstradycji do Polski w sytuacji, gdy nie jest pewne, czy po reformie wymiaru sprawiedliwości może on liczyć na bezstronny proces, ten prorządowy organ postanowił ja zdezawuować. Niestety, odpadło podstawowe w takich sytuacjach narzędzie: lustracja. Ani jej rodzicom, ani dziadkom nie dało się zarzucić komunistycznego pochodzenia i współpracy z peerelowskimi służbami specjalnymi.

Ale Stanisław Janecki, komentator wPolityce.pl, znalazł inne wyjaśnienie: sędzia Donnelly krytykuje „naprawę” polskiego wymiaru sprawiedliwości, bo… jest lesbijką: „Od sędzi irlandzkiego Sądu Najwyższego można by wymagać choćby elementarnego rozsądku i przyzwoitości. Tym bardziej od sędzi dumnej z tego, że jest pierwszą lesbijką w Sądzie Najwyższym Irlandii” – napisał.

Nieoceniona Krystyna Pawłowicz dorzuciła do tego w wywiadzie dla Polskiego Radia, że „sędzia widocznie jakiś analfabeta albo łapówkę wziął”.

Cytaty z obu publikacji rozlały się po polskich mediach, wywołując reakcję Stowarzyszenia Sędziów Irlandii. „Każda zainteresowana osoba lub strona ma prawo krytykować decyzję czy orzeczenie sądu, bo sędzia jest funkcjonariuszem publicznym. Ale krytyka powinna ograniczać się do rozstrzygnięcia sądu, a nie dotyczyć sędziego osobiście. Nieistotne odniesienia do życia prywatnego pani sędzi Donnelly są całkowicie nie do przyjęcia i stanowczo je potępiamy” – napisali sędziowie w wydanym właśnie oświadczeniu.

Nie ma co, Polska znowu pokazała standardy Rzeczpospolitej PiS. A przede wszystkim to, jak sędziowie są w Polsce szanowani nie tylko przez rząd, ale i przez media. I w jakich warunkach przychodzi im zachowywać niezawisłość.

Coś mi mówi, że będzie to miało znaczenie przy ocenie przez Komisję Europejską rządowej „Białej księgi” reform. I przy rozpatrywaniu pytania prawnego irlandzkiego sądu przez Trybunał Sprawiedliwości.

The Association of Judges of Ireland wishes to deprecate in the strongest terms the personalised attacks and invective directed at our member, Ms Justice Aileen Donnelly reportedly emanating from some sections of the Polish media. Any interested person or party is entitled to criticise a judgment or ruling of a court, and even to do so in robust terms. However, a judge is a public office holder, and if a party wishes to criticise her for the manner in which she has performed her public duty, the criticism should be confined to that and directed at the court’s decision and not at the judge personally. The irrelevant references to Ms Justice Donnelly’s personal and private life are utterly unacceptable and we condemn them unreservedly.

In doing so we are not to be taken as commenting in any way, or as expressing any views whatsoever, concerning the case at issue (which is ongoing) or the ruling in controversy, as it would be wholly inappropriate for us to do so.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 11

Dodaj komentarz »
 1. The taoiseach irlandzki jest etnicznym Hindusem i w dodatku gejem…
  Nie ma co się dziwić ,że sędzia . ..itd..jak wyżej.
  RP a właściwie prawdziwi Polacy nie mogą być obojętni wobec upadku pierwszej córy KK.
  Mnie ciągle zadawala… a nawet więcej ..zielone piwo na Patrick Day.

 2. Jak mam humor ,a dziś to zbrodnia,to oglądam tego co nazwał Frańciszka idiotą,rozmowy z innymi nawiedzonymi kreaturami.Obłuda ,głupota ,falsz,telefony od swoich ,pólprawdy ,brednie i nietęgie zaplute hipokryzją i brakiem przyzwoitości miny.Co oni będą robić jak reżimowa szczujnia przestanie istnieć?Do listy hańby należy zapisywać ich godność.Potem lepiej ogląda się Ucho Prezesa i wraca wiara.Bo oni robia prezesowi duże kuku.

 3. Z zasady ma pani rację. Krytyka dość ciekawego orzeczenia, być może dla niektórych orzeczenia kontrowersyjnego, za pomocą obrażania podmiotu wypowiadającego, jest godna ubeckiej retoryki PiSu i jak najbardziej mieści się w ich metodologii. Problem tkwi w kwestii, gdzie pisze pani o tym, jak pokazujemy brak szacunku dla sędziów. W dzisiejszej RP niestety sędziowie, którzy chcą być uosabiani ze sprawiedliwością, są mniej więcej tak godni szacunki jak PiS, który co i rusz chce być utożsamiany z Polską i narodem.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. „However, a judge is a public office holder, and if a party wishes to criticise her for the manner in which she has performed her public duty, the criticism should be confined to that and directed at the court’s decision and not at the judge personally. The irrelevant references to Ms Justice Donnelly’s personal and private life are utterly unacceptable and we condemn them unreservedly.”

  Czy aby to samo nie odnosi się do dziennikarzy Polityki?

 6. https://www.independent.ie/irish-news/courts/personalised-attack-by-polish-media-on-irish-judge-condemned-36708209.html
  Wstyd, nawet w spokojnej Irlandi nie mozna sie oderwac od zapachu prawicowego buraka…

 7. Cytat z tygodnika POlityka:
  „Polska znowu pokazała standardy Rzeczpospolitej PiS. A przede wszystkim to, jak sędziowie są w Polsce szanowani nie tylko przez rząd, ale i przez media. I w jakich warunkach przychodzi im zachowywać niezawisłość.”
  To nie Polska pokazała Standardy PiS , a tylko nijaki Janecki , któryj wielokrotnie wypisywał głupoty w tygodniku WPROST.
  To również nie polskie media wypisują idiotyzmy , ale tylko skromna ich część.
  Te uogólnienia, które używane są przez przez media uprawiające cyniczną propagandę obniżają poziom tygodnika Polityka .

 8. Wstyd i hanba. Mieszkam w Irlandii od 12 lat i takiego wstydu z bycia polakiem nie mialem do tej pory. Pytany o to co w Polsce sie dzieje po prostu mowilem grzecznie ze odcinam sie od poczynan tego (nie)rzadu. Ale tak niskie ataki na sedziego to cos nie do pojecia. I cos takiego w Irlandii sie nie zdaza. Z reszta poziom prezydenta Irlandii Michaela D. Higgins jest nie do osiagniecia dla jakiegokolwiek polskiego polityka niestety. To sie przeciw polsce obroci bo nikt w UE nie poprze czegokolwiek kozystnego dla Polski. Pora wrocic do propozycji zeby wszyscy co glosowali za granica na PiS wrocili do tego pieknego kraju i niech sie we wlasnym sosie kisza a nam niech dadza zyc spokojnie. Niestety o sprawie napisaly juz wszystkie liczace sie media w Irlandii zaczynajac od RTE (Irlandzka telewizja i radio) Irish Times i Examiner. Jutro bedzie z kazdej gazecie i bedzie wstyd niewyobrazalny….

 9. Oby miało i oby dyplomatyczna poprawność nie zasłoniła rzeczywistości jak to ma ostatnio czasami w Niemczech.

 10. Pani Pawłowicz bryluje w polityce, może zostanie następcą prezesa?

 11. Czytając Pani blog nie mogę pohamować rosnącego zdumienia. Nie przeszkadza Pani, że sędzia jest lesbijką, nie uważa Pani, żeby Kościół Katolicki Matka Nasza nie miał prawa i obowiązku wyręczać parlamentu w rządzeniu, nie jest Pani chyba entuzjastką Marszu Niepodległości, uważa Pani, że powinno się respektować Demokratyczną (niestety) Konstytucję RP. Jak to pogodzić z konserwatyzmem. Toż to czyste lewactwo!

 12. Errata Zamiast – nie uważa Pani – powinno być – uważa Pani.