Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Blog konserwatywny - Kolejna witryna oparta na WordPressie Blog konserwatywny - Kolejna witryna oparta na WordPressie Blog konserwatywny - Kolejna witryna oparta na WordPressie
Tęcza

31.07.2020
piątek

Godność i tęcza

31 lipca 2020, piątek,

W nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy podpisani jako „Gang Samzamęt”, „Stop Bzdurom” i „Poetka” zatknęli tęczowe flagi na kilku warszawskich pomnikach, w tym na figurze Chrystusa przed Kościołem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Zostawili też manifest: „To jest szturm! To tęcza. To atak! Postanowiłyśmy działać. Tak długo, jak będę się bać trzymać cię za rękę. Tak długo, aż nie zniknie z naszych ulic ostatnia homofobiczna furgonetka. To nasza manifestacja odmienności – ta tęcza. Tak długo, jak flaga będzie kogoś gorszyć i będzie niestosowna, tak długo uroczyście przyrzekamy – prowokować”.

Zdaniem biskupów i rządzących, w tym premiera Morawieckiego, to „profanacja”, „akt przemocy” oraz wandalizmu.

Nieprawda. To akt samoobrony. W kraju szanującym prawa człowieka dyskryminowana i atakowana mniejszość dostaje opiekę i ochronę państwa. W Polsce to państwo, a konkretnie władza prześladuje i dyskryminuje nieheteronormatywną mniejszość swoich obywateli. Nie tylko dyskryminuje i prześladuje, ale też zachęca i wzywa do prześladowania i dyskryminacji. Za rządów obecnej ekipy osoby nieheteronormatywne zostały oficjalnie – przez nieformalnego naczelnika państwa – zaliczone do obywateli gorszego sortu. A rok temu mówił on, że „chcą się wedrzeć do naszych szkół, do naszego życia, chcą odebrać nasze prawa, kulturę, atakują Kościół, nasze świętości. To trzeba odeprzeć”.

Biskupi, którzy dziś uznają zatknięcie tęczowej flagi na pomniku Chrystusa za profanację, rok temu (abp Jędraszewski) określali ludzi nieheteronormatywnych jako „zarazę”. Andrzej Duda zapowiada specjalną ustawę, która ma uniemożliwić edukację równościową i wymierzona jest w osoby LGBT. A samorządy ogłaszają się „strefami wolnymi od ideologii LGBT” – cokolwiek miałoby to oznaczać.

Osoby nieheteronormatywne oskarżane są przez rządzących o zamach na najważniejsze dla Polaków wartości. Odmawia się im patriotyzmu, moralności, zdolności do uczuć wyższych. Dzieci, które wychowują, są dla nich – wedle słów prezesa Kaczyńskiego – „do zabawy”. Za tym szczuciem idą akty agresji: pobicie „pedała” traktowane jest jak czyn patriotyczny, w obronie rodziny, wiary i narodowych wartości.

To wszystko wina władzy. To, a nie zatknięcie tęczowej flagi na pomniku, są prawdziwe akty przemocy. Zatknięcie tęczowych flag i manifestów to bynajmniej nie jest „akt wandalizmu”, bo żaden pomnik nie został uszkodzony. A jeśli Kościół stoi na stanowisku, że przedstawienie Jezusa Chrystusa – ofiary prześladowania – jako obrońcy prześladowanych to akt profanacji, to jego kłopot.

To pokojowy protest symboliczny. Protest osób, którym władze państwa odmawiają ludzkiej godności. To działanie w stanie wyższej konieczności. Budzenie sumień.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. Pani redaktor, DZIĘKUJĘ!

 2. Podziwiam panią za ten tekst, jaki pani napisała, cytuję fragment: „Aż siedmiokrotnie nieznani sprawcy podpalili Tęczę na Placu Zbawiciela. Zdaniem polityków PO i SLD, zdaniem „Polityki” to akt przemocy, wandalizmu, profanacja. Nieprawda. To akt samoobrony”.

  Brawo, brawo, komsomolska prawdo.

 3. Ta skrzywdzona młodzież, ci biedni ludzie (wspierani finansowo np. przez lobby filmowe, Sorosa i tych pogubionych mentalnie polityków lewicy), którzy swym skandalicznym zachowaniem i brakiem szacunku wobec pozostałych ludzi domagają się tolerancji i jeszcze specjalnych praw jako skrzywdzonych tak jak afroamerykanie, żydzi, muzułmanie. Tylko co ma zrobić zwykły przeciętny człowiek. Kto się za nim wstawi?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ataki na tęczę, symbol nieheteroseksualnych, na Żydów i żydów, Na Mahometan, na ludzi o innym kolorze skóry, to faszyzm. Tak się zaczyna. A jak się kończy wiemy już z historii XX wieku. Nie pojmuję jak w Polsce, doświadczonej jak nie wiele innych krajów, może się rodzić ta koszmarna ideologia.

 6. Widzi Pan jakąś różnice pomiędzy zniszczeniem tęczy, a zatknieciem flagi?

 7. LGBT nigdy nie beda wiekszoscia, natomiast Zydzi (czy Arabowie) tak, jak sie zaczna rozmnazac jak kroliki. W Niemczech Turkow jest juz 5-6 mln. Nie mozna porownywac LGBT do grup emigracyjnych.