Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Blog konserwatywny - Kolejna witryna oparta na WordPressie Blog konserwatywny - Kolejna witryna oparta na WordPressie Blog konserwatywny - Kolejna witryna oparta na WordPressie

23.03.2018
piątek

PiS oddaje pusty portfel

23 marca 2018, piątek,

Projekt ustawy o opublikowaniu – nieważnych, jak zaznacza się w tej ustawie – wyroków Trybunału Konstytucyjnego to kwintesencja podejścia Prawa i Sprawiedliwości do prawa. Prawo jest dla pozoru. To rodzaj opakowania, którego wymagają jakieś salonowe obyczaje.

Władza robi, co chce. Opakowanie tego w formę prawa jest ukłonem, czy może raczej dygiem w stronę Unii Europejskiej, która – z sobie znanych powodów – przywiązuje wagę do przestrzegania tych prawnych konwenansów. PiS daje więc Unii ustawę, ale nie kryje, że to opakowanie jest puste: „Autorzy projektu stoją na stanowisku, że publikacja rozstrzygnięć Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca, 11 sierpnia i 7 listopada 2016 roku co do zasady nie jest konieczna z punktu widzenia polskiego prawa”.

To tak jakby Unia domagała się od polskiego rządu zwrotu ukradzionego portfela, więc rząd oddaje portfel – bez pieniędzy. I mówi: przecież chcieliście zwrotu „portfela”?

Najpierw nowelizacja ustawy o ustroju sądów powszechnych, która nic nie wnosi, kilka godzin później ustawa o publikacji „nieważnych” wyroków. O co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego PiS obraża Unię, traktując ją jak zbiorowisko idiotów? Trudno odkryć tę logikę. Cała sytuacja bardzo przypomina zdarzenia sprzed miesiąca, kiedy to premier Morawiecki w ramach łagodzenia konfliktu polsko-izraelskiego powiedział na konferencji w Monachium o „żydowskich sprawcach”, po czym udał się złożyć kwiaty na grobach członków Brygady Świętokrzyskiej kolaborującej z hitlerowskimi Niemcami.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. Ani pieniędzy, ani portfela.

 2. Mysle ,ze odpowiedz na pytanie postawione w felietonie jest prosta.Rzad daje jasno do zrozumienia ,ze na zadnym porozumieniu z KE mu nie zalezy.Konflikt jest mu na reke.Dla ciemnego ludu jest niezwykle uzyteczny.

 3. Słowo -niezwłocznie- u paranoików znaczy tyle co 2 lata.To nie żarty .Tylko ludzie chorzy mogli zastosować ten manewr odwrotu na poprzednie pozycje.I śmieszno i straszno.Jak żywo metoda zastosowana przez Antoniego w sprawie kaTastrofy.Dla ludu pisiaczego to może być normalka.Ale jak się czują ci w Brukseli ,których uważa się za idiotów.?No może jeden nie, bo coś tam chwalił ,ale może ta brednia dotarła do niego po obiedzie z winem.?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Takiego zbydlęcenia nawet za komuny nie było. Oto wpływ kultury chrześcijańskiej w wersji rydzykowo ePiSkopalnej.

 6. Cokolwiek PiS by nie zrobił to zawsze Pani i Pani podobnym będzie źle. Najlepiej jakby już oddał władzę Platformie, to wtedy by wreszcie zadowolił malkontentów.

 7. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

 8. Bardzo dobre! g4U5