Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Blog Konserwatywny Ewy Siedleckiej - Kolejna witryna oparta na WordPressie Blog Konserwatywny Ewy Siedleckiej - Kolejna witryna oparta na WordPressie Blog Konserwatywny Ewy Siedleckiej - Kolejna witryna oparta na WordPressie

22.07.2017
sobota

Prezydencie, WETUJ!

22 lipca 2017, sobota,

To może być dla prezydenta Andrzeja Dudy ostatnia okazja do ocalenia honoru. Jeśli nie przejmuje się rolą strażnika konstytucji, to powinien się przynajmniej zatroszczyć o to, jak przejdzie do historii. Bo na jego stanowisku właśnie to, a nie limuzyny, żyrandole czy fotki z prezydentami USA, jest ważne. To, jak zostanie zapamiętany. Czas, by sobie z tego zdał sprawę. Prezydentura trwa pięć lat, historia jednak dłużej.

Ustawa o Sądzie Najwyższym uchwalona została przez Senat nocą, bez poprawek. Ale i bez komfortu: senatorowie PiS musieli przez kilkanaście godzin obradować przy ogłuszającym sprzeciwie suwerena, przebijającym mury otoczonego barierkami i kordonem policyjnym parlamentu. Czy to na pewno jest jeszcze demokracja?

Komentując ten obywatelski sprzeciw, minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak ostrzegł, że najzacieklejszych demonstrantów czekają surowe kary. Bo „sądy nie będą miały dla nich litości”. On już wie.

Ustawa o Sądzie Najwyższym czeka na decyzję prezydenta, razem z ustawami, dzięki którym PiS przejmie Krajową Radę Sądownictwa – a więc decyzje o tym, kto może być sędzią i awansować. I zmianą ustawy o ustroju sądów powszechnych, dzięki której minister Ziobro wymieni kadrę kierowniczą wszystkich sądów. PiS i jego prezes Jarosław Kaczyński zapewniają, że dzięki temu sądy będą pracować sprawniej i wydawać sprawiedliwe wyroki. A jak nie – sędziów czeka sąd dyscyplinarny w powołanej ustawą o Sądzie Najwyższym Izbie Dyscyplinarnej, w której orzekać będą wskazani przez ministra-prokuratora Ziobrę ekstrawynagradzani sędziowie (140 proc. uposażenia sędziego SN).

Pas transmisyjny partii rządzącej, działający już w prokuraturze, służbie cywilnej, policji, telewizji publicznej i parlamencie, ruszy także w sądownictwie. Dlatego minister Błaszczak może już dziś zapewniać, że sądy nie będą miały litości dla demonstrujących obywateli.

Prezydent Andrzej Duda wczasuje się w Juracie. Ale suweren go tam odnalazł i – spisywany przez policję – demonstruje pod ośrodkiem wczasowym, żądając weta. Mimo ostrzeżeń ministra Błaszczaka.

Prezydent został boleśnie, publicznie upokorzony przez PiS: postawił ultimatum, by uchwalono przepisy, które przywróciłyby mu jego kompetencje wobec Sądu Najwyższego, jak chodzi o mianowanie sędziów. Uchwalono je, a jakże. Ale w otoczeniu innych przepisów, które je unieważniają. Według uchwalonej ustawy prezydent może powołać do SN tylko kandydatów wskazanych przez ministra Ziobrę.

Jeśli nie wzgląd na dobro Polski, to przynajmniej dbałość o własny wizerunek i miejsce w historii powinny skłonić prezydenta Andrzeja Dudę do zawetowania tych trzech ustaw. Inaczej zostanie zapamiętany nawet nie jako grabarz demokratycznego państwa prawa, ale jako popychadło twittujące nocą z „ruchadełkiem leśnym”.

Prezydencie, wybór należy do Ciebie!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 45

Dodaj komentarz »
 1. Nie zawetuje.Zakończy karier jako prawdziwy men.Czyli konsekwentny do końca.Bo na początku było złamanie Konstytucji ,to teraz dalsze łamanie ,nie ma już znaczenia.

 2. @Jacek NH”:
  Jest:
  „jak się dorwie, to wprowadzi prawo działające wstecz i złamie jedną z najświętszych zasad demokracji, jaką jest immunitet deputowanego w zakresie wykonywania mandatu poselskiego”
  Powinno być:
  „jak uzyska mandat w wolnych wyborach, to spełni swoją obietnicę korzystając z dzisiaj obowiązującego prawa karnego”
  Nie ma potrzeby ani wprowadzania prawa działającego wstecz. Art. 128 kodeksu karnego przewiduje, że „kto w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3”
  Sąd Najwyższy jest konstytucyjnym organem RP. Kadencja jego członków jest regulowana przez konstytucję. To co się stało wyczerpuje wszystkie znamiona przestępstwa określonego w Art. 128 KK.

  A immunitet nie chroni pospolitych zbrodniarzy. Nowy parlament nie powinien mieć żadnych trudności z interpretacją tego co jest większą świiętością: immunitet dokonującego zamachu na ustrój czy konieczność osądzenia przestępstwa pospolitego.

 3. Jacek, Jacek… Może byś się zająknął na temat tego, jak Departament Stanu USA ocenia polskie zmiany? Jest takie powiedzenie: gdy jedna osoba mówi ci, żeś pijany, a ty czujesz się dobrze, zignoruj; gdy mówią tak wszyscy, na wszelki wypadek się połóż.

  Praktycznie wszyscy nasi alianci już mówią: uwaga! Może warto na chwilę przystanąć i się rozejrzeć? Może to nie tylko ostatnia okazja ocalenia honoru Andrzeja Dudy?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Tusk: „na ulice wyszło samo dobro”. Czyli co? Samo zło zostało w domu? Ja, moher, wataha do wyrznięcia, gorszy sort pytam: Czym Tusk różni się od Kaczyńskiego? I odpowiadam sobie: niczym. Niczym. Ta sama o… o… oraz ob…

  A, pozdrowienia dla polskiego sądownictwa: nieukaranie Jaruzelskiego to zbawienny krok. Dzięki temu wiem, że w Polsce można jednej nocy zamknąć dziesiątki tysięcy niewinnych ludzi i nie być ukaranym. Jest więc klasa ludzi ponad prawem. Pani autorce Siedleckiej dziękuję, że broni święte krowy. Zapewne ma serduszko z lewej strony…

 6. Na razie mamy neofaszyzm.Spoko i do przodu,panie prezio.

 7. Demokraci, obrońcy wolności ze „Znaku” usunęli Gowina. To tak samo, jak i demokrata, obrońca wolności Palikot usunął Hartmana. To tak samo, jak demokraci i obrońcy wolności z Polityki” ocenzurowali Hartmana.

  Można mieć swoje poglądy, byle to były takie poglądy, jak demokratów, obrońców wolności. Niczym, niczym się nie różnicie od pisowców. Niczym.

  Dlatego ja dumny z tego, że jestem moherem, gorszym sortem, watahą do wyrznięcia itd.

 8. Był taki czas, gdy chcieliśmy wdrożyć reformy i dołączyć do zachodnich demokracji, ale obywatele RP nie pozwolili nam tego zrobić, bo zagłosowali na Leszka Milera, który to wszystko odwołał. Jeśli to nie jest jasne, to mówię o Unii Wolności i AWS. Wtedy powstała PO, dzięki której do władzy już wtedy nie doszło PiS. Ale to oznaczało rządzenie w rytm sondaży wyborczych. I właśnie tak rządziło PO. Czy to ich wina, że obywatele tak właśnie się zachowywali ? Nie były ważne czy to ma sens, było ważne jak to wypadnie w sondażach. Proszę w takim razie nie kwestionować wyborów PO, lecz własną głupotę w narzucaniu PO tych czy innych wyborów. Młodzi ludzie tyle teraz piszą o cynizmie PO, ale co ta partia miała zrobić aby się utrzymać ?
  Kaczyński, to „myślenie splątane”. Patrz https://neurologia.mp.pl/objawy/150107,splatanie
  I dziwię się tym wyborcom, którzy Kaczyńskiego popierają, bo ty już nie chodzi o pilitykę, ale psychiatrię.

 9. Podoba mi sie Pani artykul aczkolwiek mam swiadomosc ze chciala nim Pani wywrzec presje na Dude, chciala go Pani obudzic i otrzasnac. Otoz, jakkolwiek cel zbozny, nie widze szans, Duda nie z tych ktorych mozna otrzasnac. On za gleboko w to wlazl, on juz nie ma wyjscia, musi robic co kaze mu Jarek. Dla niego nie ma powrotu, skompromitowany jako prawnik, skompromitowany jako polityk, nawet jesli nie chce to musi.
  I, wbrew temu co Pani sugeruje, Duda zawsze bedzie pamietany jako ten od Lesnego Ruchadla. W ksiazkach historycznych o naszych czasach beda pisali ze doczekalismy sie prezydenta szukajacego mocnych wrazen w kontaktach z lesnymi ruchadlami. Podobnie jak Trumpowi nikt nie zamaluje przeszlosci z groping panienek i pan w roznych przygodnych miejscach, tak i Dudzie nikt nie zapomni jego mlodzienczych ekscytacji.

 10. @Takei-butei
  Widzisz, rozumiesz duzo ale jednak nie wszystko. Do przedszkola nie mozna zatrudniac pedofilow bo nie, nie jest to objaw dyskryminacji pedofilow ani braku demokracji, jest to rozsadna granica co wolno czego nie. Gowin sam wystapil przeciwko demokracji i z zalozenia przeciwko linii programowej swojego pisma. A gdyby na przyklad okazal sie pedofilem, chyba nie mialbys wowczas problemow z jego wywaleniem, nieprawdaz? Czy uwazasz ze sytuacja pedofila jest inna bo takich nie mozna zatrudniac w Znaku a ludzi walczacych z demokracja mozna?

 11. Dariusz1234
  22 lipca o godz. 14:52

  Ja nie o pedofilach w przedszkolu, lecz o demokratach i obrońcach wolności. Pedofilia to choroba. Demokracja i wolność nie są chorobą. To zdrowie.

  Czy Gowin wystąpił przeciw demokracji? Nie. Nie, bo w Polsce nie ma demokracji. Nie było jej po wojnie (drugiej), nie ma po 1989. Nie ma żadnej demokracji. Są rządy partyjnych kacyków mający komunistyczną ordynację wyborczą. Głosowanie więc to referendum jak w komunie.

  Tylko zmiana Ordynacji Wyborczej na taką, aby listy wyborczej nie ustalali partyjni kacykowie może dać Polsce demokrację. To jednak nigdy nie nastąpi.

  Podpisano: moher, gorszy sort i wataha do wyrznięcia.

 12. takei-butei
  Czym prędzej zapisz się waść do PiS-u, inaczej ku swojemu zaskoczeniu znajdziesz się po tej samej stronie, co „obrońcy demokracji”. Tylko pełna lojalność wobec nadpartii umożliwi normalne życie w tym kraju. Budujecie sobie radośnie system monopartyjny z kastą stojącą ponad prawem, mającą wszystko i wszystkich za nic. Nie rozumiem zarzutów o kacykowatość poprzedniego systemu połączoną z kompletną ślepotą na autorytarne zapędy żoliborskiego geniusza i jego zgrai posłusznych wazeliniarzy. Cóż stoi na przeszkodzie, by ci ludzie łamali swoje własne zasady, gdy obywatel takei-butei będzie ziarenkiem piasku w tej dobrze nasmarowanej wazeliną maszynerii?

 13. Takei-butei /moher, gorszy sort i wataha do wyrznięcia
  Wywalasz otwarte drzwi i chyba chodzi Ci tylko o zabawe slowami nie o rozsadna dyskusje. Nawet jesli przyjac ze w Polsce nie ma demokracji to i tak walka z ideami demokracji jest sprzeczna z linia programowa Znaku i Gowinowi nalezalo sie wyleciec. Ktos kto glosuje za ustawa antydemokratyczna niewatpliwie jest wrogiem demokracji, nawet jesli tej demokracji w Polsce nie ma.

 14. @Takei-butei /moher, gorszy sort i wataha do wyrznięcia
  Z ta pedofilia to byla analogia – porownanie na zasadzie pokazania podobienstwa. Mogl byc rownie dobrze tzw damski bokser bijacy zone przy pomocy mlotka, falszerz banknotow, wykonawca porno spektakli, poszukiwacz wrazen umawiajacy sie z lesnym ruchadlem, to wszystko byloby niezgodne z linia programowa Znaku.

 15. Tonący nawet Dudy się chwyta.
  😉

 16. Dariusz1234
  22 lipca o godz. 15:54

  Pedofil, damski bokser itd. zestawiasz na zasadzie podobieństwa z demokrata, obrońca wolności?

  A ta linia programowa „Znaku” to demokracja, obrona wolności? Bronią wolności, usuwając inaczej myślących? To tak samo, jak i w PiS-ie…, jak w „Polityce”, jak w Ruchu Palikota…

  Podpisano: moher do wyrznięcia, gorszy sort, wataha.

 17. Dariusz1234
  22 lipca o godz. 15:47

  Ale właśnie o słowa, ich sens chodzi. Jak można walczyć z demokracją w Polsce, skoro w Polsce nie ma demokracji?

  Sprawa jest ponadto inna: minister Gowin (władza wykonawcza) głosuje jako poseł (władza ustawodawcza) za zmianą ustroju sądowego (na tę zmianę pozwala Konstytucja). Nie ma więc żadnego rozdziału władz, co tym bardziej świadczy o braku demokracji w Polsce.

  Podpisano: wataha moherowa i gorszy sort do wyrznięcia.

 18. „To może być dla prezydenta Andrzeja Dudy ostatnia okazja do ocalenia honoru. ”

  Gdyby szanowna Pani miala jakiekolwiek pojecie o honorze, to poszukalaby sobie
  z pewnoscia jakiegos przyzwoitego zajecia. Produkowanie sie w postkomunistycznej
  gadzinowce za honore raczej nic wspolnego nie ma.
  Zamiast wiec troszczyc sie o honor pana Prezydenta moze lepiej byloby
  zadbac o wlasny.

 19. Ale to jest pyszne! Falandyzator prawa i chcący rządzić za pomocą dekretów (Wałęsa) i złodziej (nieoddanie państwowych dokumentów) apeluje do młodych, aby nie dopuścili do złamania zasady trójpodziału władz. Przepyszne.

  Wałęsa już ponadto młodych wykiwał, obiecując sto milionów po wygraniu dla siebie prezydentury. Przepyszne! Matka Boska w klapie… Przepyszne. Przepyszne.

  Nigdy nie wierzyłem Kasprowiczowi, ale byłem naiwny. Tusk, Kaczyński, Wałęsa, Schetyna, Kopacz itd. – jedna i ta sama z… Podpisano: gorszy sort moherowy i wataha do wyrznięcia.

  „Widziałem, jak do Jej kolan –
  Wstręt dotąd serce me czuje –
  Z pokłonem się cisną i radą
  Najpospolitsi szuje.”

 20. Levar
  22 lipca o godz. 17:20

  Ale, ale… oni nadal służą panu, a czy ten pan to „proletariusze łączcie się”, czy PO łamiąca Konstytucję albo Schetyna grożący posłom, że wprowadzi prawo działające wstecz, aby ich ukarać za to, co teraz wolno? Jakie to ma znaczenie? Wsio rawno. Pan to pan, sługa to sługa.

  Podpisano: moher najgorszego sortu do wyrznięcia.

 21. takei-butei
  22 lipca o godz. 18:09
  Posluza u pana jeszcze jedno lato,
  pan im da pewnie przepioreczke za to.

 22. Duda już dawno schował honor do kieszeni i jak na razie obywa się bez niego.

 23. Bardzo mi się podoba ten pomysł z 3xNIE. Zarysuję moje ujęcie tego hasła.

  1 x NIE dla fasadowych wyborów do Sejmu z monopolem partyjnego kartelu na wybór kandydatów i wykluczeniem obywateli niezależnych i zrzeszonych lokalnie z procesów demokratycznych. TAK dla powszechnych, równych i wolnych wyborów do Sejmu z pełnym poszanowaniem indywidualnego biernego i czynnego prawa wyborczego dla każdego obywata

  2 x NIE dla przestępczych gangów działających pod pozorem partii politycznych postawionych ponad prawem, bezczelnych, bezkarnych i nie wybieranych w wolnych wyborach. Zakaz działalności i wystawiania kandydatów w wyborach dla partii niejawnych, niedemokratycznych, wodzowskich, niereprezentatywnych (nie mających odpowiedniej liczby zwykłych obywateli w swoich szeregach) i nie przeprowadzających prawnie kontrolowanych oddolnych prawyborów na wszelkie stanowiska wewnętrzne i publiczne.

  3 x NIE dla jakichkolwiek wpływów gangów medialno-partyjnych w mediach publicznych. TAK dla stworzenia skutecznych barier prawnych i bezpośredniej kontroli sędziowskiej dla trzymania gangów medialno-partyjnych od mediów publicznych na kilometr.

  To by było na tyle, jeśli idzie o pierwszy zarys. Są inne ciekawe propozycje?

 24. Panom Schetynie, Balcerowiczowi, Petru, Frasyniukowi i Celińskiemu już dziękujemy.
  Podobnie jak Panom Michnikowi, Żakowskiemu i Szostkiewiczowi…

 25. @Dariusz1234
  Nowa Huta to bezczelny złodziej. Kradnie „swoje” komentarze na prawicowych forach i dzięki metodzie kopiuj/wklej, przedstawia jako własne. Całkowity brak wstydu, jeszcze ma czelność pouczać o moralności. Brr, muliste dno.
  @slima11
  Adrian nie zawetuje i skończy jako mem.
  @grzerysz
  Nie wiem czy zauważyłeś, ale właśnie dziękujemy pisowi i jego płatnym trollom.

 26. Siedlecka: „Ustawa o Sądzie Najwyższym uchwalona została przez Senat nocą”.

  Co tam ustawa, rząd premiera Olszewskiego został obalony nocą, a redaktor Siedlecka byla wóczas przeszczęśliwa.

 27. @ red. Siedlecka
  Rozumiem, że do Marsjanina, trzeba do marsjańsku, ale o ile Polska byłaby piękniejsza, gdyby zamiast honoru, Polacy bardziej cenili godność, uczciwość i przyzwoitość. Honor to pojęcie słabo zdefiniowane. Jedno o nim wiadomo na pewno. Łatwo się brudzi, a czyścić można wyłącznie krwią. Własną lub wrogów.

 28. Dariusz1234
  22 lipca o godz. 14:35

  ” … najswietsza jest zasada nieusuwalnosci sedziego”.

  Pański problem rozwiązuje zerknięcie do konstytucji. Jest w niej i o tym, że przy zmianie ustroju sądów można przenieść sędziego w stan spoczynku. Jak już się Pan może domyśla sędziowie nie będą usuwani tylko ― nieliczni ― przenoszeni w stan spoczynku, z dotychczasowym uposażeniem. Na przyszłość proszę nie oczekiwać, że pani Siedlecka cokolwiek panu wyjaśni. Raczej odwrotnie. . Do wszystkiego musi Pan dojść sam. Polecam lekturę konstytucji i nowych ustaw.

  22 lipca o godz. 14:52

  „Gowin sam wystapil przeciwko demokracji i z zalozenia przeciwko linii programowej swojego pisma”.

  Hola, Panie Dariuszu, chyba się Pan zagalopował. Poważnie sądzi Pan, że linią wydawanego od 70 lat miesiecznika Znak, pisma o profilu filozoficzno-społecznym, jest bezwarunkowa obrona przywilejów korporacji sędziowskiej?

 29. Levar
  22 lipca o godz. 18:19

  Dziennikarstwo, publicystyka to dziś – jak za komuny – Propaganda, wraz z nią judzenie, szczucie jeden na drugiego. Nic nigdy tego nie zmieni.

 30. PiS powinien poprosić matki +500 w obronie reform jakie chce zrobić , a które już przynoszą efekty i dyscyplinują skorumpowaną część szarej strefy. Ekonomiczni okupanci Polski nie dopuszczą do ważnych zmian , ponieważ każdy spekulant kocha bałagan i libertynów.

 31. @ Mauro Rossi
  Meczy mnie dyskusja w ktorej dyskutant prowadzi gierke. Powolywanie sie na sztampowa demagogie nie sluzy dyskusji.
  Skad Ty wynalazles „bezwarunkowa obrone korporacji sedziowskiej”? Czy chciales blysnac powtarzajac argumenty ludzi zlych, przewrotnych, oszustow i manipulantow?
  PIS nie proponuje reformy sadow, nie zmierza do niej. Jest to wylacznie chec podporzadkowania tego co juz istnieje wodzowi naczelnemu, chec wyrzucenia ludzi ktorzy mu nie pasuja i zastapienia ich nominatami typu Przylebskiej, Muszynskiego, Morawskiego, etc, etc. Nie trzeba byc tytanem intelektu zeby to widziec, dlaczego Ty nie widzisz jest dla mnie zagadka.
  Poczytaj sobie konstytucje bo ci co Ci o niej mowili, zle mowili. Przeniesienie sedziego czy dwoch czy trzech w stan spoczynku jest mozliwe przy rekonstrukcji systemu ale jest czyms zupelnie innym rekonstruowanie systemu po to zeby tych sedziow (praktycznie wszystkich niewygodnych) przeniesc w stan spoczynku i na ich miejsce przyjac swoich, sprawdzonych, takich jak Przylebska…. Jesli tego nie widzisz to malo widzisz.
  Przyjales sposob rozumowania Kaczynskiego, nie ma znaczenia czy to co mowisz jest prawda, istotne jest zeby wyjsc z twarza z dyskusji. Otoz dla mnie ma znaczenie czy w dyskusji jest sie rzetelnym i powoluje na prawdziwe fakty czy kelpie sie cos w co samemu sie nie wierzy.

 32. Ilu troli się tu pozłaziło. Ignorujemy!

 33. Swoją drogą to coraz słabiej z prezydentami. Zaczynaliśmy z Wałęsą, który miał mocną pozycję i spory apetyt na władzę, tworzył i obalał rządy, potem był A. Kwaśniewski lider i Mojżesz lewicy, którą najpierw ratował, a później razem z redaktorem A. Michnikiem i marszałkiem Borowskim zlikwidował. Potem było coraz słabiej. W duecie Jarosław i Lech Kaczyński, nikt nie miał wątpliwości kto był pierwszym tenorem. Przy prezydencie Komorowskim też szału nie było, źródło władzy biło z Kancelarii Premiera Tuska. Prezydentura Dudy również nie daje podstaw do optymizmu. Może faktycznie w przyszłorocznym referendum warto zagłosować za wyborem Prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe i dać sobie spokój z powszechnym wyborem?

 34. Duda zgodził się na upokorzenia, żeby zabawić się w prezydenta.

 35. Panom Schetynie, Balcerowiczowi, Petru, Frasyniukowi, Celińskiemu, Michnikowi, Żakowskiemu, Szostkiewiczowi i im podobnym dziękujemy za gwałtowną i w bardzo wielu przypadkach całkowicie bezmyślną dezindustrializację; za opanowanie bardzo szerokich rzesz naszego społeczeństwa przez biedę a nawet nędzę; za głęboką zapaść w służbie zdrowia, kulturze, nauce; za nastanie w Polsce wtórnego analfabetyzmu i prawie zerowego już czytelnictwa książek; za osiągnięcie przez nasze media – również te tzw. opiniotwórcze – poziomu dna (redaktor POLITYKI, Jacek Żakowski, w wywiadzie sprzed dobrych kilku tygodni stwierdził, że najlepsze polskie pisma są na poziomie co najwyżej w miarę przyzwoitych tabloidów zachodnich. I że on i jego znajomi aby dowiedzieć się czegoś o świecie a nawet o … Polsce czytają prasę zachodnią); za osiągnięcie przez polską gospodarkę zerowej innowacyjności i przejściu na całkowitą „specjalizację” w przetwórstwie drewna i skóry oraz skręcaniu obcego sprzętu AGD (naszym przebojem eksportowym są drewniane trumny do samodzielnego montażu…); za kolejny „awans” naszych najlepszych wyższych uczelni do piątych albo i szóstych setek światowych rankingów.

  Tak, po Schetynie, Balcerowiczu, Petru, Frasyniuku, Celińskim, Michniku, Żakowskim, i Szostkiewiczu i im podobnym to już tylko spuścić wodę, by resztki spłynęły tam, gdzie ich miejsce …

 36. Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
  Choć macie sami doskonalsze wznieść,
  Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
  I miłość ludzka stoi tam na straży,
  I wy winniście im cześć….A.Asnyk

 37. Na PAD głosowało 8 630 627 obywateli, na PiS 5 711 687, a więc różnica to blisko 3 mln głosów. Oznaczo to też, że PAD poparli także Ci, którzy nie głosowali na PiS. Wybrali Go na strażnika Konstytucji. Ma silny mandat. Niech po prostu skorzysta.
  Niech zainicjuje poważną prace nad reformą sądownictwa. Tego mam (jak ktoś podziela opinię to – mamy) prawo oczekiwać.

 38. Dariusz1234.
  Szkoda pańskiego trudu. Karmiony troll tylko rośnie w siłę.
  Jak to mawiają internety, nie warto dyskutować z durniem: najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem.

 39. Dariusz1234
  22 lipca o godz. 23:50

  „PIS nie proponuje reformy sadow, nie zmierza do niej”.

  Przypominam co jest w reformach: Izba Dyscyplinarna w SN, losowanie w miejsce ręcznego wyznaczania do spraw w sądach. Chociażby to.

  Ale kto zatem proponował reformę sądów, kto do niej zmierzał i kiedy? Poza PiS to przeciez nikt. Ostatnio Tusk wygadał się, że nawet zastanawaiali się, czy by czegoś nie zrobić, ale ostatecznie nawet nie próbowali. Nie powiedział czemu, najwyraźniej chodziło o nie zadzieranie z establshmentem III RP, by ten nie przestawił wajchy. Malejące poparcie społeczne i przestawienie wajchy zakończyłoby żywot PO, więc wyboru nie mieli (jak to oni), ale i determinacji też za grosz. Teraz za to płacą.

  ” Jest to wylacznie chec podporzadkowania tego co juz istnieje wodzowi naczelnemu”

  Jest Pan mistrzem specyficznych podejrzeń. Trudno Panu uwierzyć, że Tusk w Polsce rządził aż tak „bezproblemowo”, aby niezawodnie trafić na fotel „króla Europy”, ale łatwo daje Pan wiarę, że Kaczyński wszystko robi z najniższych pobudek. Az dziw , że ten gość jako karierowicz nie zapisał się w latach 70. do PZPR tylko działał w opozycji korowskiej.

  „cheć wyrzucenia ludzi ktorzy mu nie pasuja i zastapienia ich nominatami typu Przylebskiej, Muszynskiego, Morawskiego, etc, etc”.

  Chce Pan nam wmówić, że Rzepliński, Biernat, wcześniej Stępień, Zoll, Safjan byli z Marsa i od nikogo nie zależni, ludzie bez poglądów politycznych?

  Nie wymagm tego od ludzi, każdy ma poglądy, także sędziowie TK, ale jak już trafili do trybunału to powinni zachować minimum przyzwoitości.. Proszę sobie przypomnieć co wygaduje Stęień, co wyrabiał Rzepliński z ustawą o TK w 2015 roku, a później ogłaszał publicznie, że nie będzie uznawał znowelizowanej przez nową większośc sejmową ustawy o TK. Jakoś może był i szczery, jego zdaniem rządzic powinna trzecia władza, sądownicza, mająca najmniejszy mandat społeczny, a nie pierwsza i druga.

  „przeniesc w stan spoczynku i na ich miejsce przyjac swoich, sprawdzonych, takich jak Przylebska…. Jesli tego nie widzisz to malo widzisz”.

  Rozumiem, że ci starzy „swoi” są ok. (nawet jak coś mają za uszami, a mają), a ci nowi nie będą ok. bo są nie „nasi”. Tyle że reforma sąownictwa to rozwiązanie systemowe, które odziedziczy każda następna władza. Rozwiązanie, które ma zmienić patologiczny system sądowniczy poprzez jego otwarcie i dopuszczenie ludzi młodych, nie zdemoralizowanych.

 40. grzerysz
  23 lipca o godz. 10:11

  Wskazani przez ciebie (Schetyna, Celiński itd.) hodują żmiję na swojej piersi. Ta żmija (obywatele wyprowadzani na ulicę) albo ich zmiecie do śmietnika historii, albo krętacze wykorzystają obywateli do odbicia władzy z rąk pisowców, którzy na pewno uruchomią swoje żmije.

  Mnie cieszy, że solidaruchy powoli idą do lamusa… Jeszcze namącą, jeszcze może nawet doprowadzą do bratobójczej walki, ale to ich łabędzi śpiew. Nie mają najważniejszego atutu: młodości.

  Byłby śmiech Historii, gdyby solidarnościowcy powstrzymywani stanem wojennym przez dogorywającą komunę sami wprowadzili stan wojenny…

  Wszystko możliwe i wszystko czeka to samo: nicość. No, ale niektórzy chcą ją przyśpieszyć.

 41. @takei-butei
  Szczucie cię irytuje? To idź na spacer. Klawiaturę zostaw w spokoju.

 42. @takei-butei
  23 lipca o godz. 14:57

  Zwróć uwagę, że niezwykle żarliwym bojownikiem o wolność i demokrację stał się w ostatnim czasie stary PRL-owki propagandzista, żywy przykład hipokryzji, zakłamania i skrajnego oportunizmu, Daniel Passent.
  Od kilku dni dołączyła do niego na blogosferze POLITYKI jego pozbawiona nawet szczypty talentu matki i ojca, autorka wyjątkowo tandetnych felietonów o niczym w pisemkach kobiecych, córka Agata Passent.

 43. grzerysz

  „Od kilku dni dołączyła do niego na blogosferze POLITYKI jego pozbawiona nawet szczypty talentu matki i ojca, autorka …”.

  Przypomina mi się dramatyczna propozycja pewnego fotografika: oddam wszystkie swoje obiektywy za odrobinę talentu. 🙂

 44. gotkowal
  23 lipca o godz. 20:24

  Nie, nie irytuje. Bawi.

 45. grzerysz
  23 lipca o godz. 20:44

  To jest przepyszne.

  Pisowca nazywają dyktatorem, no, skoro Jaruzelskiego mieli za zbawcę i pisali do niego dziękczynne listy…

 46. PRAWDZIWA ROZPACZ JACKA ŻAKOWSKIEGO

  Jacek Żakowski, najbardziej obrośnięty tłuszczykiem i orderami mainstreamowy propagandzista ostatniego prawie już trzydziestolecia, napisał dzisiaj w GW m.in:

  „Dwa zdjęcia krążące po sieci ruszyły mnie w piątek. Na jednym (sprzed dwóch lat) lekko otłuszczony byczek przypominający prezydenta Dudę wyleguje się w słońcu rozbawiony lekturą”.

  Zamiast swojego komentarza do tych prostackich wypocin funkcjonariusza robiącego ludziom wodę z mózgu, zamieszczę fragment wpisu internauty:

  „… język redaktora Żalka napawa mnie smutkiem. Pan Prezydent jaki by nie był, jest Panem Prezydentem, reprezentatnem wybranym w wolnych wyborach i pisanie o nim słowami typu „otłuszczony byczek” czy „pacynka” jest po prostu chamstwem”.

  Nic dodać, nic ująć.

  Agata Passent, która niedawno „zaszczyciła” swoją celebrycką osobą blogosferę POLITYKI, nie tak dawno temu wzięła z mężem (aktualnie pisarzem Wojciechem Kuczokiem) udział w rozbieranej sesji zdjęciowej dla szmatławca zatytułowanego VIVA i opowiadała tam m.in. o intensywności małżeńskiego pożycia seksualnego. Wzbudziło to prawdziwy niesmak Justyny Sobolewskiej, która uznała za stosowne – i bardzo słusznie – napisać o tym w artykule w POLITYCE.
  Justyna Sobolewska niedawno zniknęła z blogosfery POLITYKI; pojawiła się tam Agata Passent…